Vape pamuk nedir?

Vape pamuğu, genellikle vape bobinleri için emici fitilleme sağlayan organik çeşitlerde işlenmemiş pamuktur.

Her zaman "vape pamuk" pazarı yoktu. Başlangıçta, gazeteler bulabildikleri en iyi seçeneği kullanmak zorundaydılar, bu tipik olarak köşe eczanelerinden organik (ağartılmamış) pamuk toplardı. Ancak, mağazadan satın alınan birçok pamuğun kullanılması tavsiye edilmez. Çoğu ağartıcı ve boyalarla işlenir. Eskiden, kağıt havluları pamuklarını kaynatıp kuruturdu, ancak fitilleme için tasarlanmış bir paket pamuk satın almak çok daha kolaydı.

Sonunda Japon organik pamuğu altın standart haline geldi. Gazeteler, ucuz ve fitilleme için mükemmel olan bu küçük pamuk pedlerini satın alabileceklerini anladılar. Başlangıçta cilt bakımı amacıyla pazarlanan Japon pamuğunun gazetelere pazarlanması çok uzun sürmedi.

Bugün, özellikle vaping için pamuk satan düzinelerce marka var. Şirketler, mükemmel fitili elde etmeyi kolaylaştıran şeritler halinde gelen Cotton Bacon gibi ürünlerle son zamanlarda daha yaratıcı hale geliyor.

Şimdi son trend, Wotofo, Geekvape ve COTN Threads'ten geldiğini gördüğümüz agleted organik pamuk fitilleri. Tipik olarak 3 mm iç çapa sahip en popüler bobin boyutlarına uyacak şekilde önceden ölçülmüştür.

Bir bobin nasıl fitillenir

  • Doğru miktarda pamuk kullanın: Çok fazla kullanırsanız, ara sıra kuru veya yanmış darbelere maruz kalabilirsiniz . Yeterince kullanmazsanız, sıcak noktalara ve tutarsız performansa neden olabilir. Pamuk şerit, içine girdiği bobinin çapının iki ila üç katı arasında olmalıdır.
  • Ucunu çevirin: Pamuk agleted değilse, bükmek ve bobin kolay yerleştirilmek üzere sıkıca sona yuvarlayın.
  • Pamuğu içinden geçirin : pamuğu bükülmüş ucundan bobininize yerleştirin. Diğer ucundan çekin. Sıkıca oturmalı, ancak onu çektiğinizde bobini hareket ettirecek kadar olmamalıdır.
  • Uçları kesin: pamuğun ortalandığından emin olun ve tüm uçları, topaklanmadan atomizer güvertesine girmeye yetecek uzunlukta kesin. Fitillerinizin uzunluğu, kullandığınız atomizer türüne göre belirlenir. Mükemmel kesimi bulmak için biraz deney yapmak gerekecek. Bir RTA kullanıyorsanız ve hala kuru vuruşlar alıyorsanız, fitillerinizi uçlarında sivriltilecek şekilde açılı veya elmas şeklinde kesmeyi deneyin.
  • Fitillerinizi kabartın: Bu zorunlu bir adım değildir, ancak kabartmak pamuğun toplanmamasını ve e-likitin serbestçe akabilmesini sağlar. Fitilleri hafifçe yukarı doğru hareket ettirmek için bir cımbız veya düz uçlu tornavida kullanabilirsiniz.
  • Fitilleri içeri sokun: pamuğunuzun uçlarını küçük bir cımbız veya düz uçlu bir tornavidayla güvertenizin fitil yuvalarına sokun. Pamuğunuzu içine doldurmadığınızdan emin olun, yoksa düzgün şekilde fitil yapamaz.

Pamuk seçimi gerçekten önemli mi?

Düşünebilirsin, gerçekten o kadar ciddi mi? Bu sadece pamuk. Sağ? Tüm pamuklar aynı değildir! Düşük voltajlı MTL cihazları kullanıyorsanız, pamuklu pedler sizin için çok iyi çalışabilir. Ancak düşük dirençli bobinler kullanıyorsanız, Cotton Bacon gibi daha ısıya dayanıklı bir fitilden yararlanabilirsiniz.

Önceden inşa edilmiş Clapton'ların çağında , birçok gazete kağıdı önceden yapılmış pamuk fitillere yöneliyor. Tahmin işini ortadan kaldırarak süreci kolaylaştırır. Şeritler ve pedler biraz daha uygun maliyetlidir, bu yüzden birçok gazete hala bunu eski usul yöntemiyle yapıyor.

Son fakat en az değil, lezzet var. Herkesin biraz farklı bir tat alma duyusu vardır ve bir marka pamuğu diğerine tercih edebilir. Tıpkı e-likit gibi , çok özneldir, bu yüzden birkaçını denemeli ve hangisinin en çok beğendiğini görmelisiniz.